GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

ŚRODA                  10.00 – 14.00

CZWARTEK          8.15 – 15.15

PIĄTEK                 10.00 – 12.15

W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek, tzn. możesz  swobodnie wybierać książki z regałów bibliotecznych. Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również zbiorki wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

Na miejscu możesz skorzystać z encyklopedii, słowników, informatorów, atlasów, albumów i innych najważniejszych podstawowych dzieł ze wszystkich dziedzin
        oraz ze stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu.

Jeżeli potrzebujesz konkretnego tytułu lub materiałów na określony temat, skorzystaj z pomocy bibliotekarza.

Zapraszamy tych, którzy chcą wypożyczać i czytać książki, odrabiać lekcje i pożytecznie spędzić wolny czas.

Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Hasła promujące czytanie książek:

– „Kiedy czytam rano i wieczorem, moja buzia tryska humorem!”
        – „Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze!”
        – „Czytam, więc jestem”
        – „Dobra książka to rodzaj alkoholu – też idzie do głowy!”
        – „Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece”
        – „Książka się nie rozładuje, za to Ty wiedzą się naładujesz!”
        – „Jak nie czytam, jak czytam!”
        – „Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki”
        – „Czytanie uzależnia”
        – „Książka Twoim narzędziem, z nią cały świat zdobędziesz”
        – „W szkole, w domu i w niedzielę książka jest mym przyjacielem”
        – „Raz, dwa, trzy, czytaj i Ty!”
        – „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”
        – „Czytanie poważnie wpływa na rozwój Twojej wyobraźni”
        – „Książki coś magicznego w sobie mają! Całe życie człowieka zmieniają!”
        – „Książki czytajcie, świat poznawajcie!!!”
        – „Czytać książki – wielka chluba, wszystko w życiu Ci się uda!”
        – „Książki radość dają tym, co je czytają”
        – „Książka – drugie życie”

REGULAMINY

Regulamin wypożyczalni

1. Z wypożyczalni szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
        2. W wypożyczalni obowiązuje cisza i zakaz spożywana posiłków.
        3. Obowiązkiem czytelnika jest poszanowanie książek.
        4. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek, dodatkowo uczeń może wypożyczyć jedną lekturę.
        5. Wypożyczone książki należy zwrócić po upływie trzech tygodni.
        6. Okres czytania może być przedłużony pod warunkiem zgłoszenia się czytelnika do nauczyciela bibliotekarza przed upływem terminu zwrotu.
        7. Lektury należy czytać w pierwszej kolejności.
        8. Książek wypożyczonych nie wolno odstępować innym osobom.
        9. Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia zobowiązany jest zwrócić bibliotece książkę wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej zniszczonej (zagubionej) książki.
        10. Uczniowie, którzy zmieniają szkołę lub kończą naukę w naszej szkole zobowiązani są do zwrotu wszystkich wypożyczonych książek przed zakończeniem roku szkolnego.

Regulamin czytelni

1. Z czytelni może korzystać każdy uczeń.
        2. W czytelni obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
        3. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów znajdujących się w bibliotece.
        4. Z księgozbioru podręcznego i czasopism czytelnik może korzystać tylko na miejscu, nie można ich wynosić poza bibliotekę.
        5. Obowiązkiem osób korzystających z czytelni jest poszanowanie książek i czasopism.
        6. Przed opuszczeniem czytelni czasopisma należy odłożyć na wyznaczone miejsce, a czytane książki zwrócić nauczycielowi bibliotekarzowi.

Regulamin korzystania z darmowych podręczników i materiałów ćwiczeniowych
        zakupionych z dotacji celowej uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Fastach jest dostępny w bibliotece.