Dobro zawsze wraca … Dom Opieki Seniora Humana

W ramach wolontariatu nawiązaliśmy współpracę z Pensjonatem Humana w Białymstoku. Jest to Dom Opieki dla Seniorów. W ramach świątecznych niespodzianek, przedszkolaczki wraz z Paniami z każdej grupy przedszkolnej, przygotowały przepiękne kartki świąteczne z życzeniami. Uczniowie klas

IV – VIII przygotowali z pomocą swoich wychowawców  piękne kartki świąteczne  z życzeniami wraz z ręcznie robionymi ozdobami na choinkę jako mały upominek dla każdego pensjonariusza. W imieniu całej społeczności szkolnej z Fast, Dyrekcja Szkoły przekazała upominki  właścicielom pensjonatu. Trafiliśmy na moment kiedy pensjonariusze zostali zabrani przez swoje rodziny do domu na święta. Pani Dyrektor Marta Prymaka przywitała nas i oprowadziła po ośrodku, który jest bardzo przytulny i ma dobrą energię. Seniorzy mają bardzo dobrą opiekę w pensjonacie  i czują się jak w domu.

Pensjonariusze, osoby starsze, niepełnosprawne oraz przewlekle chore,   mają zapewnioną kompleksową opiekę, między innymi:

– całodobową opiekę i pielęgnację przez wykwalifikowanych opiekunów osób starszych oraz opiekunów medycznych,
        – opiekę pielęgniarską i lekarską,
        – terapię zajęciową,
        – całodzienne, smaczne wyżywienie odpowiednie dla osób w podeszłym wieku,
        – bezpieczeństwo i komfortowe warunki – także dla osób leżących i niepełnosprawnych.
        Rodziny naszych podopiecznych mają nieograniczoną możliwość odwiedzin.

Jest również opieka dzienna dla seniorów, którzy potrzebują opieki, towarzystwa oraz pomocy w codziennych czynnościach.
         Pensjonat znajduje się w dogodnej lokalizacji w centrum miasta ,posiada miejsca parkingowe oraz infrastrukturę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.

Pensjonat jest placówką kameralną o niewielkiej liczbie miejsc, w której panuje rodzinna atmosfera.
        Celem  domu jest stworzenie warunków, w których panuje życzliwa atmosfera, każdy podopieczny traktowany jest indywidualnie z uwzględnieniem jego potrzeb.

Pensjonariuszom organizowane są  wszystkie święta, urodziny, imieniny oraz imprezy z muzyką na żywo. Wieczorem  patio zamienia się w prawdziwą ogniskowo – grillową biesiadę przy muzyce i śpiewie.

Jednak i tu COVID – 19 dotarł i w tej chwili pensjonat jest pusty i czeka na  powrót pensjonariuszy.

Mamy nadzieję, że w niedługim czasie wszystko wróci do normy, a nasi uczniowie będą mogli w ramach wolontariatu odwiedzać seniorów  i pomagać rozświetlić ich seniorską  codzienność .

Dyrekcja ZSP Fasty

Joanna Gołębiewska