• LOWE

• Drodzy rodzice!

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu ,, Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji nowe oblicze edukacji dla dorosłych”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt utworzenia na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji

jest oparty na wzajemności, zakładając wymianę doświadczeń oraz wykorzystanie zasobów i potencjałów Partnerstwa wspierającego działania LOWE. Projekt jest w całości zgodny z określoną w przyjętej Strategii Rozwoju Gminy jako tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi osobistemu, zawodowemu i gospodarczemu oraz wysokiej jakości życia mieszkańców poprzez wykorzystanie atutów sąsiedztwa Białegostoku, lokalizacji infrastrukturalnej, kapitałów społecznego i ludzkiego,

wiedzy, innowacji oraz unikalnego środowiska, z jednoczesnym poszanowaniem zasad zróżnicowanego rozwoju. Drugi cel strategiczny Gminy Dobrzyniewo Duże, wyrażony

hasłem,, Wysoka jakość życia przez aktywność osobistą, integrację środowiskową i relacje ponadlokalne, w warunkach pełnej dostępności usług infrastruktury społecznej i technicznej”

odnosi się do sfery społecznej. Sprzyjać temu będzie możliwość wykorzystania dobrych relacji samorządu gminy z lokalnymi przedsiębiorcami w działaniach na rzecz rozwoju społecznego gminy,

a także możliwość zaangażowania szerokich kręgów społeczno – gospodarczych w konsekwentną realizację strategii rozwoju gminy.

W ramach rozpoczętego projektu odbyło się szkolenie kadry koordynującej i obsługującej realizację projektu w szkole. Szkolenie miało miejsce w Augustowie w dniach 19 – 20 .09.2020r. w którym brały udział następujące osoby: Pani Joanna Gołębiewska Dyrektor Zespoły Szkolno - Przedszkolnego, Pani Ewa Sochańska Wicedyrektor ZSP W Fastach, Pani Karolina Szymańska – Skowronek Radna w Gminie Dobrzyniewo Duże, pani Marta Zolnik - sekretarz szkoły, pani Karolina Roszkowska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Monika Stolik – Nasiłowska – nauczyciel matematyki.

Szkolenie dotyczyło prowadzenia projektu pod względem formalnym, logistycznym i finansowym oraz nawiązania Partnerstwa projektowego z firmami zainteresowanymi współpracą w ramach szkoleń warsztatowych. Jak również tworzenia narzędzi badawczych i diagnostycznych w zakresie aktywności edukacyjnej oraz oceny potencjału szkoły jak również indywidualnych potrzeb edukacyjnych odbiorców LOWE, co wskaże nam jakie grupy osób w szczególności powinny być objęte działaniami LOWE.