• Założenia organizacyjne pracy świetlicy szkolnej:

• Świetlica jest otwarta w dni, w których odbywają się zajęcia w szkole w godzinach 7.15 - 17.00.
          • Zakres zajęć świetlicy w dni, w których nie odbywaja się zajęcia dydaktyczne, określa Dyrektor szkoły.
          • Rodzice/ opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej.
          • Przewidywany samodzielny powrót dziecka do domu możliwy jest na podstawie pisemnego oświadczenia rodziców, określający dni i godziny wyjścia.
          • Nie podlega opiece wychowawców dziecko przebywające w szkole przed godz 7.15, a także to dziecko, które nie dotrze do świetlicy szkolnej. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do świetlicy szkolnej.
          • Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim: bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, uczestnictwa w zajęciach, przestrzegania podstawowych zasad higieny oraz szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
          • Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy odpowiedzialność ponoszą rodzice/opiekunowie.
          • Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia do świetlicy szkolnej.
          • Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko zobowiązana jest powiadomić o tym wychowawę świetlicy. Uczniowie, którzy posiadają pisemne zgody na samodzielny powrót do domu, muszą swoje wyjście zgłosić wychowawcy.