• Nasza oferta

• KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Celem Szkoły Podstawowej w Fastach jest wyposażenie ucznia w wiadomości i umiejętności pozwalające podjąć naukę na wyższym etapie kształcenia oraz wszechstronny i pełny jego rozwój.
          Absolwent naszej szkoły jest:

• Świadomy swojej tożsamości narodowej, szanuje tradycje, symbole narodowe i religijne,

• Uczciwy i prawdomówny, potrafi przyznać się do błędu,

• Wrażliwy i tolerancyjny, szanuje innych ludzi, reaguje na ich krzywdę,

• Kreatywny i ambitny, wyznacza sobie cele i dąży do ich realizacji,

• Ciekawy świata, otwarty na wiedzę, aktywny w jej poszukiwaniu,

• Odpowiedzialny i obowiązkowy, świadomie podejmuje decyzje, wywiązuje się z powierzonych mu zadań,

• Kulturalny i taktowny, zna i stosuje normy dobrego wychowania,

• Komunikatywny, potrafi współpracować w grupie,

• Odpowiedzialny za swoje zdrowie i stan środowiska naturalnego,

• Gotowy do podejmowania działań na rzecz innych,

• Wyposażony w wiedzę na temat współczesnych zagrożeń społecznych i cywilizacyjnych,

• Przygotowany do następnego etapu kształcenia, sprawnie posługujący się językami obcymi oraz nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.

Szkoła znana jest w środowisku jako placówka oferująca usługi na wysokim poziomie jakości oraz znająca losy swoich absolwentów. Kadrę szkoły tworzy zespół nauczycieli posiadających wysokie kwalifikacje. Szkoła aktywnie włącza się do działań na rzecz środowiska lokalnego, dwóch parafii, dzięki czemu potrafi zaspokoić wszystkich swoich klientów. Pragniemy, aby nasza szkoła tętniła życiem i była ośrodkiem kulturalno – rekreacyjnym wsi. Chcemy też pomagać rodzicom i wspierać ich w procesie wychowania.