14 lutego 2021 r. zakończył się 66 godzinny Kurs Kwalifikowalnej Pierwszej Pomocy dla jednostek OSP z Gminy Dobrzyniewo Duże, w ramach projektu LOWE ,,Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji nowe oblicze edukacji dla dorosłych”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, który został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Fastach.

Kurs obejmował 24 godziny teorii i 42 godziny zajęć praktycznych i w całości był prowadzony w remizie strażackiej w Pogorzałkach.

W sobotę 13 lutego 2021 r. odbyło się szkolenie praktyczne z pozorowania wypadku masowego i pożaru samochodów pod kontrolą Centrum Ratownictwa z Wrocławia . Szkolenie przy zachowaniu reżimu sanitarnego, przyniosło strażakom potrzebną wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikowalnej pierwszej pomocy.

Kurs zakończył się egzaminem w wyniku, którego strażacy uzyskali tytuł Ratownika.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdalnego egzaminu, zaangażowania i profesjonalizmu.

Dziękujemy ratownikom z Centrum Ratownictwa z Wrocławia za ogrom wiedzy i doświadczenia przekazanych podczas kursu.

Najlepsi ratownicy i kursanci EVER! ߘ꼯b>