W szkole podstawowej 4 maja 2021 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
5 maja 2021 r. klasy I -III wracają do nauki stacjonarnej, pozostałe klasy IV-VIII uczą się na dotychczasowych zasadach.
W szkole podstawowej 4 maja 2021 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
5 maja 2021 r. klasy I -III wracają do nauki stacjonarnej, pozostałe klasy IV-VIII uczą się na dotychczasowych zasadach.
Dwie kategorie wiekowe
Uczestnik wykonuje pracę plastyczną w formacie A4, w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej (nie będą oceniane prace wyklejane ziarnami, kulkami z bibuły, prace przestrzenne itp.).
Tematy prac:
Prace należy wysłać do 31.05.2021 r. na adres organizatora, czyli Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok.
OD 26 KWIETNIA 2021 R. UCZNIOWIE KLAS I-III PRZECHODZĄ NA NAUKĘ HYBRYDOWĄ.
NAUCZANIE_HYBRYDOWE_w_kl.1-3.odt
Zajęcia odbywają się zgodnie z rozkładem danego dnia (modyfikacji mogły jedynie ulec niektóre godziny rozpoczęcia bądź zakończenia zajęć) w trybie stacjonarnym.
Z opieki świetlicy szkolnej korzystają dzieci, które w danym dniu mają nauczanie stacjonarne – na terenie szkoły.
Występy solowe wysyłamy do 10 maja na adres plastyka.muzyka.sp@wp.pl
Występy z babcią/dziadkiemd o 14 maja.
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z województwa podlaskiego do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt banknotu inspirowanego postacią Jana Klemensa Branickiego, w związku z ogłoszeniem roku 2021 przez miasto Białystok Rokiem Jana Klemensa Branickiego.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 3 kategoriach wiekowych:
· 8-11 lat,
· 12-14 lat,
· 15-20 lat.
Termin złożenia prac plastycznych oraz przesłania elektronicznego formularza zgłoszenia upływa 21 maja 2021 r.
Uroczyste podsumowanie online konkursu planowane jest w dniu 15 czerwca 2021 roku. Informacja o formie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana uczestnikom w komunikacie pokonkursowym. Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Białymstoku, ul. Piękna 1 w okresie od 21 czerwca do 30 lipca br. (do obejrzenia na sali operacyjnej banku w dni powszednie od godziny 800 do 1400).
Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i wyróżnienia rzeczowe ufundowane przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Białymstoku.
Szczegóły dotyczące warunków konkursu w załączonym regulaminie.
Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjfEheoEGiRRFaEn7kWbiHjuQy2yExWL74uNQcbtb_BxQ0Nw/viewform
Konkurs_plastyczny_na_projekt_banknotu_-_regulamin_2021(1).pdf
W grudniu chętni uczniowie klasy III wzięli udział w wymianie listowej z trzecioklasistami z Brańska. Dzieci nawiązały nowe znajomości, opowiadały o sobie, wymieniły się świątecznymi oraz noworocznymi życzeniami, ćwicząc przy tym umiejętność pisania i adresowania listów. Uczniowie przy zachowaniu reżimu sanitarnego mieli możliwość samodzielnego wysłania listów na poczcie. Niektórzy korespondują ze sobą nawet do dziś 😊📪
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: od 1 maja 2021 do 6 maja 2021
Miejsce Akcji: teren szkoły, parking za placem zabaw
PARTNERZY AKCJI :
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
Naszym Partnerom, Współpracownikom, Rodzicom, Uczniom
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, życzymy zdrowia, albowiem ono dziś jest nam najbardziej potrzebne , aby odeszły troski i zmartwienia, a w naszych sercach na nowo zagościła radość i poczucie bezpieczeństwa. Niech siła miłości płynąca z Krzyża pozwoli cieszyć się rodzinną ciepłą atmosferą, a światło Zmartwychwstałego Chrystusa obdarza Państwa miłością i pokojem. Niech ciepło płynące z ludzkiej serdeczności zagości we wszystkich sercach.
Aby zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią stało się źródłem radości i nadziei na lepsze jutro.
Dyrekcja ZSP Fasty
Joanna Mariola Gołębiewska
Ewa Sochańska
Droga społeczności szkolna 😊
Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona placówek na terenie gminy Dobrzyniewo Duże, które mogą pomagać innym, dzięki sercu na nakrętki.
Rada Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach zakupiła serce do przyjmowania nakrętek. Piękna i szlachetna akcja ,, Razem możemy więcej” – rozwija się w ekspresowym tempie - zbierajmy nakrętki dzięki, którym wspomożemy potrzebujących.
W dniu 26.03.2021 r. p. J. Gołębiewska Dyrektor ZSP Fasty i p. K. Filipkowska Przewodnicząca Rady Rodziców rozpoczęły zapełnianie naszego serca, które na początku wesprze 20 – letnią Natalię Więckowską z miejscowości Kozińce. Dziewczyna ma ostre zapalenie rdzenia kręgowego i porusza się na wózku inwalidzkim. Pilnie potrzebuje rehabilitacji!!!
Radzie Rodziców dziękujemy za rozpoczęcie tak pięknej i szlachetnej akcji w Fastach.
Drodzy mieszkańcy pokażmy super moc!!! Z Wami wszystko jest możliwe.
Pomagajmy! Dobro zawsze wraca 😊
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Prosimy, aby uprawnieni rodzice zgłaszali potrzebę opieki w przedszkolu do 26.03.2021 r. do godziny 12:00 wysyłając informację na adres mailowy szkoły: szkola.fasty@op.pl podając imię i nazwisko dziecka oraz grupę, do której dziecko uczęszcza. Potrzebujemy tych informacji, aby zorganizować opiekę w poniedziałek 29.03.2021 r. Jeśli dziecko będzie zgłoszone później, to zostanie objęte opieką w dniu następnym po wysłaniu zgłoszenia.
Warszawa, 18 marca 2021 r.
Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:
Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.
Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.
Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych
Materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.
Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, o godz. 9:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w diagnozie w szkole.
Test diagnostyczny – przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
Przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne. Jeżeli szkoła podejmie decyzję o przeprowadzeniu testu, proponujemy, aby został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Diagnoza musi zostać przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
Test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów.
Przypominamy, że w 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki[1]. Zmianie – w stosunku do egzaminów w latach 2019–2020 – ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym.
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
Nowa galeria Moje marzenia – Moja pasja została dodana do albumu fotograficznego
W piątek 26.02.2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy III- Martyna Pietrzak i Sebastian Cwalina. W uroczystości wzięli udział : Pan Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże Wojciech Cybulski, Pani Dyrektor Joanna Gołębiewska oraz Pani Wicedyrektor Ewa Sochańska. Pierwszoklasiści swoje umiejętności zaprezentoweali podczas krótkiej części artystycznej recytując wiersze, śpiewając i tańcząc.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Joanna Gołębiewska. W ten sposób dzieci zostały oficjalnie włączene do grona uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Fastach. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Wyniki Testu wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie.
09.02.2021 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej już od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat Dzień Bezpiecznego Internetu przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Świętowanie tego wydarzenia ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie i wzięli udział w Teście wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie.
Osobami, które bezbłędnie rozwiązały Test i otrzymały maksymalną liczbę punktów (18) są następujący uczniowie:
1. Oskar Nasiłowski - kl. V
2. Anita Biełaga – kl. V
3. Aleksandra Biełaga - kl. VIII
4. Zuzanna Biędzio – kl. VIII
5. Dominik Ościłowski. - kl. VIII
Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Teście.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Sztuka kamuflażu to tylko jeden z fascynujących tematów zajęć e-Laboratoria. 12 lutego uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Fastach połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sami sprawdzą, jak działają prawa nauki.
Aktywnie i z zaangażowaniem Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Fastach udowodnią, że eksperymentować można wszędzie, także w domu. W ramach zajęć samodzielnie zbudują świecącą diodę, dowiedzą się, jak zbadać właściwości wody lub wraz z edukatorami Centrum Nauki Kopernik sprawdzą, jak z pomocą zwykłej tabletki musującej przeprowadzić proste doświadczenie. Wielka zaletą e-Laboratoriów jest to, że ich uczestnicy aktywnie angażują się w proces uczenia się, a potrzebne do eksperymentowania akcesoria (przedmioty codziennego użytku) mogą łatwo znaleźć w domu. Dodatkowo nauczyciele z tej szkoły wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach poświęconych eksperymentowaniu w świecie wirtualnym. Warsztaty będą inspirujące i pomogą nauczycielom w dalszej pracy.Zdalne eksperymentowanie jest możliweSzkoła w Fastach to jedna z prawie 200 placówek, które w tym roku bezpłatnie skorzystają z jednego z trzech formatów zajęć online (e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus), organizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół w procesie nauczania i zwiększenie kompetencji badawczych uczniów. Zdalna forma lekcji wpływa na sposób prowadzenia zajęć z zastosowaniem eksperymentów: wymagało to zaprojektowania nowych rozwiązań dydaktycznych. Wprowadzono takie, które wzbudzają ciekowość uczniów i wspierają ich w nauce, a przy tym nie tylko wpisują się w podstawę programową, ale także odciążają nauczycieli (nie wymagają dodatkowego przygotowania z ich strony).Zajęcia sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Chętni do wzięcia w nich udziału mogą zarejestrować się na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl.Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.
Powered by aSc EduPage