• Samorząd Uczniowski

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Fastach

w roku szkolnym 2019/2020

semestr I

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Anna Sawicka.

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 Samorząd Uczniowski pracował zgodnie z planem pracy i kalendarzem imprez szkolnych, jak również podejmował zadania wynikające z potrzeb szkoły. Współdziałał z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Kierował społecznością uczniowską, reprezentował ją i działał w jej interesie.

Podejmował różnorodne działania mobilizujące uczniów do aktywnego włączenia się w życie szkoły.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem działań Samorząd Uczniowski zrealizował przyjęte założenia, czego wymierne efekty mogli zauważyć nie tylko uczniowie czy nauczyciele, ale także rodzice uczniów odwiedzający naszą szkołę.

Oto wykonane zadania:

1. Dokonano wyboru Rady Samorządu Uczniowskiego.

Do działania w jej ramach zgłosili się uczniowie chętni, zaakceptowani przez pozostałą społeczność szkolną. Jej skład:

- przewodnicząca Rady SU - Amelia Puchalska (kl. VIII);

- zastępcą przewodniczącej – Aleksandra Karłuk (kl.VIII);

- przewodnicząca sekcji naukowej – Aleksandra Biełaga (kl.VII);

- przewodniczący sekcji rozrywkowej – Jakub Chrzanowski (kl.VIII);

- przewodnicząca sekcji porządkowej - Gabriela Wojciechowicz (kl.VIII).

2. Opracowano Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny

2019/2020.

3. Wyznaczono uczniów do Pocztu Sztandarowego (kl. VII).

4. Zorganizowano Dzień Chłopaka w formie życzeń, prezentów i zabaw.

5. Przygotowano tablicę informacyjną SU, na której znajdują się bieżące

sprawy społeczności uczniowskiej dotyczące życia szkoły (np. ogłoszenia,

zaproszenia, zawiadomienia, informacje ) oraz gazetki tematyczne.

6. Przygotowano Harmonogram dyżurów klas IV – VIII na korytarzu dolnym.

1. Przeprowadzono lekcje w klasach I–VII, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Odbyły się one w dniu 11 października, Zadanie to, jak corocznie, wykonali uczniowie klasy VIII i wybrani uczniowie z klasy VII. Do zajęć, uczniowie prowadzący poszczególne lekcje byli przygotowani, odbyły się one zgodnie z planem, a założone cele zostały zrealizowane.

2. Wykonano okolicznościową gazetkę, z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły.

3. Przystąpiono do trwającej nieprzerwanie akcji pomocy dla osób niepełnosprawnych ,,Wkręć się w pomaganie'', polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek.

1. Wykonano okolicznościową gazetkę z okazji Dnia Niepodległości.

2. Wykonano plakat andrzejkowy na drzwi wejściowe do szkoły, zapraszający

na wspólną zabawę oraz gazetkę tematyczną.

3. Zorganizowano wróżby i zabawy andrzejkowe klasom I-III i

klasom IV-VIII, a następnie dyskotekę szkolną z poczęstunkiem.

1. Zorganizowano ,,Dzień ubioru na czerwono'', będącym pierwszym z serii

zaplanowanych na cały rok szkolny, podczas którego poszczególne klasy

konkurują ze sobą w jak największej ilości osób ubranych w tym kolorze.

Jury konkursu, po przeprowadzeniu pozostałych ,,Dni kolorów'', przed

zakończeniem roku szkolnego, wyłoni i nagrodzi zwycięzców.

2. Wykonano ozdoby na Kiermasz Bożonarodzeniowy.

3. Wykonano okolicznościową gazetkę o tematyce świątecznej.

Podsumowano pracę SU w I semestrze nauki.

Opiekun i Rada Samorządu Uczniowskiego, dziękują Dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za okazaną pomoc, przychylność i wsparcie w realizacji podjętych zadań.

Anna Sawicka

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Fastach

w roku szkolnym 2019/2020

semestr II

W drugim semestrze Samorząd Uczniowski kontynuował realizację zaplanowanych zadań. Zgodnie z planem pracy były to działania uatrakcyjniające życie szkolne, ukierunkowane na dostarczenie rozrywki i zdrowej rywalizacji, jak również i takie, które miały za zadanie uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby innych i niesienie pomocy.

Jednakże, z powodu pandemii koronawirusa, 12 marca, Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r., zostało czasowo ograniczone funkcjonowanie jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z zaistniałą sytuacją udało się zrealizować następujące zadania:

1. Przystąpiono do akcji charytatywnej z Leroy Merlin ZBUDUJ BUDĘ DLA

PSA, wspierającej schronisko w Hajnówce.

1. Zorganizowano apel z okazji ,,Walentynek”, na którym rozdawano zebrane

kartki z życzeniami dla uczniów klas I- VIII.

Na tablicy SU sekcja rozrywkowa przygotowała okolicznościową gazetkę.

3. Zorganizowano ,,Dzień ubioru na czarno”, będący kolejnym z serii

zaplanowanych na ten rok szkolny. Ilość uczniów biorących udział w tym

międzyklasowym konkursie wyniosła prawie 100%. Do zabawy przyłączyli

się też wychowawcy klas.

4. Kontynuowano akcję pomocy dla osób niepełnosprawnych ,,Wkręć się w

pomaganie'', polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek.

Luty – Marzec

1. Przyłączono się do akcji ,,Szkoło Pomóż i Ty”, poprzez dystrybucję cegiełek - pomocy naukowych, pomagając w ten sposób podopiecznym Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty”.

2. Zorganizowano zbiórkę karmy i koców dla podopiecznych Stowarzyszenia

,,PSIEroty z Podlasia''.

Akcje te propagowały w szkole wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka: otwartość, życzliwość i dobroć. Przyłączyło się do nich bardzo wielu uczniów, co wskazuje na to, iż w ZSP Fasty nie brakuje osób wrażliwych, czułych na krzywdę i potrzeby innych.

1. Z okazji Dnia Kobiet przygotowano i przekazano życzenia Paniom pracującym w szkole oraz koleżankom w klasach. Wykonano gazetkę tematyczną i zamieszczono na tablicy SU.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego i Rada SU gorąco dziękują Dyrekcji Szkoły za życzliwość i przychylność oraz wszystkim uczniom i wychowawcom, współpracującym z Samorządem za pomoc, wartościowe rady i zrozumienie.

Anna Sawicka