• Kompetentny o przedszkola

Kompetentny od przedszkola 2 - Obrazek 2

NAZWA PROJEKTU:„Kompetentny od przedszkola 2 - zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacji przedszkolnej, rozwijającej kompetencje kluczowe i właściwe postawy dzieci w gminie Dobrzyniewo Duże”

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

DZIAŁANIE: 3.1 Kształcenia i edukacja

BENEFICJENT: Gmina Dobrzyniewo Duże

REALIZATORZY PROJEKTU:

-        Szkoła Podstawowa w Obrubnikach

-        Zespół Szkolno-Przedszkolny w Fastach

-        Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie – Przedszkole Samorządowe w Nowym Aleksandrowie

-        Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym

-        Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach

CEL PROJEKTU:Podniesienie do 31.07.2022r. jakości oferty edukacyjnej, poprzez ofertę zajęć dodatkowych w tym kształtujących postawy i umiejętności, rozwijające kompetencje kluczowe skierowaną do 220 dzieci w tym 120 chłopców i 100 dziewczynek, w tym 3 dziewczynek i 4 chłopców z niepełnosprawnościami i/lub objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju, dostosowanie miejsca zabaw do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz uzupełnienie kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej 24 uczestniczek w gminie Dobrzyniewo Duże.

PLANOWANE EFEKTY:  Zwiększenie szans edukacyjnych w edukacji przedszkolnej 220 dzieci objętych w ramach projektu dodatkowymi zajęciami z zakresu rozwijania  kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności, w tym w zakresie aktywności fizycznej, postaw proekologicznych i odpowiedzialnego konsumenta, kompetencji naukowo-technicznych, logicznego myślenia, muzycznych i teatralnych, komunikacji i współpracy w tym komunikacji w języku obcym) a także uzyskanie kwalifikacji i nabycie kompetencji niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym dzieci z niepełnosprawnościami przez 24 nauczycielki.

WARTOŚĆ PROJEKTU:753 946,78 PLN

WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH:640 854,76 PLN