• Szkolenie z technicznej obsługi projektu LOWE

W dniach 16.10 – 18.10 2020 r. w Hotelu Knieja w Supraślu odbyły się kolejne szkolenia w ramach projektu LOWE – Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji : nowe oblicze edukacji dla dorosłych.

Tematy poruszone na spotkaniu dotyczyły miedzy innymi zaleceń Rady UE w zakresie wymagań kompetencji kluczowych, porozumiewania się w języku obcym oraz rozwijania świadomości ekspresji kulturalnej.

Osoby obsługujące projekt otrzymały praktyczne wskazówki jakie kroki podejmować przy tworzeniu i organizacji szkoleń dla mieszkańców danej gminy, w jaki sposób uatrakcyjnić ofertę danego ośrodka LOWE, jak najlepiej zorganizować partnerstwo w ramach projektu z lokalnymi organizacjami mieszczącymi się na terenie gminy i poza nią, w jaki sposób rozwiązywać bieżące problemy w prowadzeniu projektu, jakie są zalety projektu.

Gościem specjalnym na spotkaniu był pan Jerzy Fiałek – dyrektor Zaocznego Liceum w Lubiczowie, które w ramach I edycji konkursu prowadziło w swojej placówce Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele nowo powstałych Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji na terenie województwa podlaskiego: Lowe w Fastach, Lowe w Białymstoku, Lowe w Hajnówce, Lowe w Suwałkach.

• Nagłówek