Powołanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach

Uchwałą Rady Gminy w  dniu 23 października 2020 r. zostało zawarte porozumienie w sprawie powołania Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach.

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy:

Gminą Dobrzyniewo Duże z siedzibą przy ul. Białostockiej 25 w Dobrzyniewie Dużym, reprezentowaną przez Wojciecha Cybulskiego - Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże, zwanym Liderem Partnerstwa, a Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Fastach z siedzibą przy ul. Białostocka 5 w Fastach reprezentowanym przez Joannę Gołębiewską – Dyrektora ZSP w Fastach zwanym dalej Partnerem Wiodącym zwanymi  łącznie,, Partnerami”.

LOWE zostało powołane w celu zwiększenia dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie.

Obszarem działania LOWE jest obszar terytorialny Gminy Dobrzyniewo Duże.

Nadrzędnym celem LOWE jest stworzenie warunków dla mieszkańców Gminy Dobrzyniewo Duże do uczenia się , zdobywania wiedzy w różnych dziedzinach życia, w zależności od potrzeb indywidualnych, środowiskowych i społecznych.

Partnerami lokalnymi LOWE mogą być jednostki organizacyjne i pomocnicze samorządu terytorialnego  - placówki oświatowe, instytucje kultury, biblioteki, sołectwa i rady sołeckie.

Dodatkowo instytucje z zakresu pomocy i integracji społecznej: GOPS, Środowiskowe Domy Społeczne, Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Instytucje runku pracy : Powiatowy Urząd Pracy i centra kształcenia ustawicznego i zawodowego.

Otoczenie gospodarcze : instytucje otoczenia biznesu, inkubatory przedsiębiorczości.

Otoczenie społeczne: stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Lokalne Grupy Działania.

Partnerstwa wokół LOWE z udziałem partnerów lokalnych i spoza granic gminy będą skupiały się wokół idei uczenia się osób dorosłych oraz zadań LOWE.