• Międzynarodowy Konkurs  "KANGUR MATEMATYCZNY"

W dniu 17 marca 2022 r. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu  „Kangur Matematyczny”.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 42 uczniów.

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów: Patrycja Lichota z klasy VII oraz Tymoteusz Trojan z klasy VIIIA otrzymało WYRÓŻNIENIE w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Inauguracja Ogólnopolskiego  Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2022

w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach

29.04.2022 r.

W dniu 29.04.2022r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach odbyła się Inauguracja Ogólnopolskiego Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2022 udziałem :

Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Pana Dariusza Piontkowskiego, Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Pani Justyny Orłowskiej,

Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Beaty Pietruszki, Wicekuratora Oświaty Pani Barbary Buraczewskiej,

Głównego Specjalisty w Departamencie Programów Nauczania i Podręczników MEiN Pana Krzysztofa Klefasa,

Dyrektora Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego w Kuratorium Oświaty w Białymstoku Pana Krzysztofa Sochonia,

Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Białymstoku Pana Marka Brzozowskiego oraz zaproszonych gości :

Przewodnicza Rady Gminy Pani Janina Kozakiewicz,

Podinspektor ds. Oświaty w Gminie Dobrzyniewo Dużem Pani Agnieszka Rutkowska,  Dyrektor Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym Pani Ewa Rzemieniecka,

Dyrektor ZSP W Nowym Aleksandrowie Pani Katarzyna Kozłowska,

Dyrektor ZSP w Obrubnikach Pani Dyrektor Barbara Chmielewska,

Dyrektor ZSP w Pogorzałkach Pani Anna Mikuć,

Dyrektor SP nr 15 w Białymstoku  Pani Katarzyna Matuk,

Dyrektor SP nr 49 w Białymstoku Pan Tomasz Blecharczyk,

Dyrektor SP w Sobolewie Pani Urszula Klimczuk – Piontkowska, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Fastach.

Gospodarzami tego wydarzenia byli:

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Fastach Pani Joanna Gołębiewska  oraz  Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże Pan Wojciech Cybulski w imieniu, którego wystąpił  Sekretarz Gminy Dobrzyniewo Duże Pan Krzysztof Bagiński.

Gospodarze przywitali przybyłych gości. Zarówno gospodarze jak również zaproszeni goście w kilku  słowach opowiedzieli o formule Dnia Nowych Technologii w Edukacji jako inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzacja technologii informacyjno- komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpili: zespół teatralny uczniów klasy czwartej z przedstawieniem  ,,Ananasy z czwartej klasy” z szczyptą szkolnego humoru, uczniowie klasy piątej, z pokazem tańców latynoamerykańskich, przygotowani przez p. E. Grygoruk oraz para turniejowa  tańca towarzyskiego, posiadająca klasę sportową kat. C  Martyna Dziedzia i Patryk Małaszewski ze Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak z Białegostoku.  Ostatnia para zaprezentowała walca wiedeńskiego i tango oraz cha – cha i jive'a.

Całą oprawę uroczystości przygotowały: Wicedyrektor  Ewa Sochańska oraz A. Polak – Karpowicz, A. Sawicka – opiekun Samorządu Uczniowskiego, E. Sadowska - oprawa plastyczna.

Po części artystycznej odbył się pokaz najnowszego sprzętu w ramach nowych technologii w edukacji ( drukarki 3D, ekrany multimedialne dotykowe, roboty edukacyjne, kamery audiokonferencyjne,  aparaty cyfrowe z funkcją  nagrywana filmów edukacyjnych. Pan Wiceminister Dariusz Piontkowski wraz z gośćmi udali się na prezentację  zajęć edukacyjnych z zastosowaniem nowych technologii. Goście odwiedzili najmłodszą grupę przedszkolną  3- latków,, Biedronki” na zajęciach z programowania, które prowadziła p. M. Burzyńska.  Następnie udali się na zajęcia z matematyki do kl. 6, w ramach których obejrzeli wykorzystanie ekranów multimedialnych w nauce matematyki oraz nowe podejście do aktywnych metod nauczania matematyki z wykorzystaniem wielu tablic czyli zamienników tablic np. folii,  zajęcia poprowadziła p. M. Stolik – Nasiłowska. W dalszej części goście uczestniczyli w zajęciach z programowania w ramach informatyki w klasie 4, które poprowadził p. P. Wysztygiel.

Po zajęciach odbyło się spotkanie Wiceministra Edukacji i Nauki p. Dariusza Piontkowskiego z zaproszonymi dyrektorami szkół oraz nauczycielami z ZSP Fasty oraz briefing prasowy.

• PRZYJAZD DENTOBUSU I MOŻLIWOŚĆ LECZENIA STOMATOLOGICZNEGO DZIECI SZKOLNYCH I PRZEDSZKOLNYCH!

Szanowni Rodzice !

Dnia  13.05.2022 r. (piątek)  będzie możliwość  leczenia zębów u dzieci ze szkoły                   i przedszkola (Motylki, Pszczółki) w Dentobusie – mobilnym gabinecie stomatologicznym,             w ramach współpracy   z podlaskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wykonywane procedury medyczne są nieodpłatne, refundowane przez NFZ.

Uczniom zostaną rozdane Karty Stomatologiczne. Zainteresowanych rodziców bardzo prosimy o ich  jak najszybsze podpisanie.