• Wesołego Alleluja!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

które niesie odrodzenie duchowe,

napełni wszystkich spokojem i wiarą,

da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

Dyrekcja ZSP Fasty

Joanna Gołębiewska

Ewa Sochańska

• Harmonogram wydarzeń w ramach "Niebieskich Igrzysk"

Informujemy, że nasza placówka w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Autyzmu przystąpiła do udziału w ogólnopolskim konkursie „Niebieskie Igrzyska”. W ramach realizacji zadań konkursowych proponujemy niżej wymienione działania:

HARMONOGRAM WYDARZEŃ W RAMACH „NIEBIESKICH IGRZYSK”

1. 3.04.2024 r. – Niebieski Dzień w ZSP w Fastach – wszyscy uczniowie szkoły i wychowankowie przedszkola proszeni są o ubranie się w tym dniu na niebiesko;

2. 3-17.04.2024 r. - Promowanie wśród dzieci i młodzieży postawy akceptacji, tolerancji i szacunku wobec różnorodności wśród ludzi:

- Warsztaty „Jesteśmy różni”;

- Obejrzenie prezentacji oraz filmików na YOUTUBE dotyczących autyzmu; dyskusja nt. obejrzanych materiałów (na godzinach do dyspozycji wychowawcy);

3. 3-17.04.2024 r. – Zawody sportowe odbywające się w trzech turach (przedszkole, szkoła klasy I-III, szkoła klasy IV-VIII);

4. 18.04.2024 r. - Udział wybranych uczniów z ZSP w Fastach w „Wojewódzkim Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM” (w charakterze widzów oraz wolontariuszy);

5. 25.04.2024 r. - Dzień Integracji Międzyszkolnej – wizyta w ZSP w Fastach grupy uczniów z SP 46 Specjalnej w Białymstoku:

- Prezentacja umiejętności artystycznych uczniów (taniec towarzyski, przedstawienie teatralne, układ baletowy);

- Zabawy integracyjne;

- Słodki poczęstunek;

- Wspólny taniec przy muzyce;

6. 26.04.2024 r. – Przeprowadzenie wśród uczniów szkoły podstawowej Quizzu podsumowującego wiedzę na temat autyzmu i różnorodności wśród ludzi.

• Prelekcja dla Rodziców i konsultacje z nauczycielami 12 marca 2024 godz. 16:00

Z przyjemnością przekazuję informacje na temat prelekcji dla rodziców, która odbędzie się 12 marca o godzinie 16:00. Wydarzenie nosi tytuł „Jak być dobrym rodzicem… i nie zapomnieć o sobie”.

W ramach prelekcji omówione zostaną ważne kwestie związane z rodzicielstwem, a także jak dbać o siebie jako rodzica.
            Po prelekcji spotkanie z dyrektorem szkoły i Radą Rodziców również odbędzie się tego samego dnia. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o działaniach szkoły i współpracy z rodzicami.
            Warto również skorzystać z konsultacji z nauczycielami, którzy również będą dostępni w tym czasie. To świetna okazja, aby porozmawiać o postępach i wyzwaniach, z jakimi może się spotykać nasze dziecko w nauce.
            Serdecznie zachęcam rodziców do udziału w tych wydarzeniach, które mogą przynieść wiele cennych informacji i wsparcia.