• Klasa 5

24 października 2023r. uczniowie klasy 5 wybrali się na klasową wycieczkę integracyjną do kina. Nasze spotkanie przyniosło wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu, a sam film skłonił do refleksji i stał się wstępem do rozmowy podczas lekcji wychowawczej.

• Plac zabaw

Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom
            oraz pracownikom ZSP w Fastach, za zaangażowanie i wsparcie kiermaszu słodkości.

Na kiermaszu, który odbył się 12-13.10. 2023 r. zebrano 5239,28 zł, natomiast z kopert przekazanych przez grupy/klasy na akcję „Plac zabaw-zbudujemy go razem” zebrano 1300 zł.

Panie uczące grupy przedszkolne wyszły z inicjatywą zbiórki pieniędzy na modernizację placu zabaw przy ZSP w Fastach. W bieżącym roku szkolnym planują organizację różnych imprez, z których dochód zostanie przeznaczony na plac zabaw dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Rada Rodziców całkowicie popiera tę inicjatywę i wspomoże ją w miarę możliwości.

W dniu 20.10.2023r. Pani Marta Zolnik przekazała Radzie Rodziców kwotę 5239,28 zł z tytułu kiermaszu ciast oraz 1300 zł z zebranych kopert z dopiskiem „Plac zabaw-zbudujmy go razem”.

Powyższe pieniądze zostały wpłacone na konto Rady Rodziców tytułem „Plac zabaw-zbudujmy
            go razem”.

Za zebrane pieniądze Rada Rodziców ma zakupić urządzenie na istniejący plac zabaw przy ZSP
            w Fastach. Z powodu braku jednoznacznych sygnałów ze strony szkoły w jaki sposób formalnie można zmodernizować istniejący plac zabaw przy ZSP w Fastach, Rada Rodziców wystąpiła pisemnie po takie informacje do Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Po otrzymaniu odpowiedzi, Rada Rodziców niestety nie jest w stanie sama sprostać wymaganiom formalnym, dlatego wystąpiła z prośbą
            do Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże o pomoc w dopełnieniu niezbędnych formalności.

W chwili obecnej Rada Rodziców współpracuje z Gminą Dobrzyniewo Duże nad projektem placu zabaw. O dalszym etapie naszych prac będziemy informować Państwa na bieżąco.

ZSP w Fastach

• Informacja od Rady Rodziców

Rada Rodziców zgodnie z zapowiedzią wprowadziła zmianę w Regulaminie Rady Rodziców.

By zachęcić Państwa do wpłat na Radę Rodziców wprowadzono następujący zapis w Rozdziale 6 regulaminu:

7. Jeśli dany oddział/klasa dokona wpłaty 51% lub więcej wpłat dobrowolnych na fundusz zarządzany przez Radę Rodziców, w wysokości określonej przez Radę, Radzie Oddziałowej/Klasowej tego oddziału/klasy przysługuje prawo wydatkowania połowy kwoty wpłaconej.

8. Wpłaty określone w ust.1 winny być uiszczone do końca maja danego roku szkolnego.

Zebrane pieniądze klasa/grupa przedszkolna będzie mogła wydać na wybrany przez siebie cel.

• Parking

Przypominam Państwu, że  obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu samochodami przez Rodziców na teren szkoły  przed głównym wejściem do starej części budynku.

Na placu utwardzonym przy budynku szkoły,  na czas wykonania obowiązków służbowych mają prawo pozostawić samochód tylko pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Fastach i zaproszeni  do szkoły goście.

Bardzo duża ilość aut i pośpiech Rodziców przyjeżdżających po dzieci zwiększa niebezpieczeństwo dzieciom, które samodzielnie przychodzą do szkoły oraz dzieci idących na plac zabaw.

Proszę o przestrzeganie tego zapisu.

Dyrektor Szkoły  Joanna Gołębiewska

• Czytać książki każdy może...

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć.

Uczniowie z klasy 8 przyłączyli się do tej akcji czytelniczej. Zaprezentowali przedszkolakom wiersze Juliana Tuwima oraz krótkie opowiadania.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli pobawić się z nami słowem i dali znak, że głośne czytanie ma wiele zalet.

Czytajmy wiec głośno, zawsze i wszędzie. Święto to warto obchodzić codziennie, bo jak powiedział dawno temu pewien myśliciel Demokryt „Książki są lekarstwem dla umysłu”.