• 11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

            Z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas IV- VIII pod opieką p. Piotra Grygucia oraz p. Elżbiety Sadowskiej przygotowali występ artystyczny, w ramach którego wszyscy uczniowie odśpiewali hymn i pieśni patriotyczne. Cała społeczność szkolna była ubrana odświętnie wraz z przypiętymi kotylionami, wcześniej przygotowanymi na lekcjach plastyki i godzinach wychowawczych. Uczniowie przedstawili zarys historii przebiegu odzyskiwania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów w formie krótkich wierszy czy faktów ujętych w prezentacji multimedialnej. Dyrektor ZSP w Fastach p. Joanna Gołębiewska podziękowała wszystkim za udział w apelu i dodała kilka słów jak ważne jest, aby świętować dzień, tak ważny dla wszystkich Polaków. Na koniec spotkania cała społeczność szkolna uczestniczyła we wspólnym zdjęciu tworząc jedną wielką flagę Polski, która składała się z małych połączonych kart biało czerwonych.

          • Laboratoria Przyszłości z wyjątkowymi gośćmi

            W dniu 28 października 2022 r. w ramach Laboratoriów Przyszłości w warsztatach z uczniami kl. V i VI uczestniczył Wiceminister Edukacji i Nauki p. Dariusz Piontkowski, Podlaski Wicekurator Oświaty p. Barbara Buraczewska, Dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego w Kuratorium Oświaty w Białystoku p. Krzysztof Sochoń, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego p. Franciszek Górski, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Fastach p. Joanna Mariola Gołębiewska. Goście, nauczyciele wraz z uczniami z wielkim zaangażowaniem oglądali wykorzystanie drukarek 3D w procesie edukacyjnym oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji jako nowoczesnego środka komunikacji. Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno- technologiczny. Dzięki tej wyjątkowej – nie tylko w skali krajowej, ale i międzynarodowej – inwestycji w edukację, szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Drukarki 3D, gogle VR oraz mikro kontrolery, które już teraz pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Laboratoria Przyszłości opierają się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, maths, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Dlatego od początku września 2022 r. specjalnie oznaczone i wyposażone w nowoczesny sprzęt Mobilne Laboratoria Przyszłości odwiedzają wszystkie województwa. Edukatorzy szkolą nauczycieli oraz prowadzą lekcje dla uczniów w formule warsztatowej, są wyposażeni w niezbędny sprzęt i materiały do przeprowadzenia zajęć z uczniami, w ramach których uczniowie odczytywali i wprowadzali np. kody do ustawienia pracy drukarki 3D. Podczas zajęć drukarki wydrukowały breloczki do kluczy. Inna grupa miała zajęcia z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            07.11.2022r. nasze Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - zawitali do nas Superbohaterowie, księżniczki, dinozaury, rycerze i wiele innych bajkowych postaci.

            Świętowanie tego wyjątkowego dnia było połączone z rozstrzygnięciem konkursu "Moja ulubiona postać z bajki" organizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor Joanna Gołębiewska oraz Barbara Puczyńska.

            Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

            Oprócz rozstrzygnięcia konkursu były tańce i zabawy. Dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat bajek, rozwiązywały zagadki i odgadywały tytuły bajek słuchając aranżacji muzycznych.

          • „KOCHAJĄC RÓŻĘ”

            Dnia 27 października klasy IV – VIII wybrały się wraz z nauczycielami na spektakl pt. „KOCHAJĄC RÓŻĘ”, który przygotował Teatr Artenes z Wrocławia.

            Realizatorzy, wykorzystując tekst „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, ukazali ponadczasowość utworu, prawdę o człowieku i jego kondycji. Udowodnili także, że wrażliwość i miłość jest obecna wśród młodych również w XXI wieku.  

            „Każdy z nas spotka kiedyś swoją Różę. (…) Kogoś, kto pobudzi nas do poświęcenia w imię miłości” .

             

    • Galeria zdjęć

        brak danych