• Rekrutacja 2024/2025

W zakładce "rekrutacja" pojawiły się dokumenty rekrutacyjne, które przynosimy do sekretariatu/wychowawców grup przedszkolnych nie wcześniej niż 05.02.2024 r.

• KONKURS PLASTYCZNY „JESTEŚMY RÓŻNI, JESTEŚMY PIĘKNI"

Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w  szkolnym  konkursie plastycznym „Jesteśmy różni, jesteśmy piękni”, promującym wrażliwość, empatię i szacunek dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy konkursu wykazali się świadomością, iż  pomimo tego, że wszyscy jesteśmy różni, mamy tak naprawdę podobne potrzeby. Każdy człowiek pragnie być akceptowany, realizować swoje  marzenia, mieć poczucie bezpieczeństwa i przekonanie o swojej indywidualności, niepowtarzalności.  Możemy siebie w tym wzajemnie wspierać i sprawić, że wszyscy będziemy się czuli ze sobą dobrze.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Maria Pasiecka    kl. VI

Aleksandra Mieczkowska  kl. VII

Emilia Popławska  kl. V

II miejsce:

Jakub Neudek   kl. V

III miejsce:

Magdalena Wierzbicka  kl. IV

Wyróżnienia:

Marika Borkowska  kl. V

Szymon Słomiński   kl. V

Hanna Gryko     kl. V

Kornelia Gryko  kl. V

Julia Filipkowska  kl. V

Dominik Kołakowski kl. V

Gratulujemy serdecznie

• Konkurs „Nigdy więcej wojny”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów kl. VI – VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Nigdy więcej wojny.”

Wydarzenie zostało objęte Honorowymi Patronatami; Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Informujemy, że nasz konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych. Obecnie czekamy na potwierdzenie.

Wykaz obowiązujący podczas rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 (wersja ostateczna) zostanie opublikowany na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie do końca lutego 2024 roku, zgodnie z art. 148 ustawy Prawo oświatowe.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

• Spotkania uczniów z policjantkami Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

Dnia 03.01.2024 r. odbyły się profilaktyczne spotkania uczniów naszej szkoły z policjantkami Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.
            Tematem prelekcji dla klas V - VIII była odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnianie czynów karalnych. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę w zakresie m. in. konsekwencji podejmowania czynów zabronionych, w tym stosowania różnego rodzaju środków psychoaktywnych, przemocy fizycznej i psychicznej czy też uchylania się od właściwego realizowania obowiązku szkolnego. Dowiedzieli się, jak ważne jest, aby reagować w sytuacjach krzywdzenia, aby nie być obojętnym, wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc.
            Nasi najmłodsi uczniowie klas I natomiast, mieli okazję porozmawiania z paniami policjantkami na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, jak również poznali zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.
            Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszkom Komendy Miejskiej Policji za wsparcie działań wychowawczo-profilaktycznych w naszej szkole.

• Mikołajki

W naszej szkole i przedszkolu Mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło śmiechu, radości i zabawy.

Dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Giro właściciela Firmy ,, Fast Event”, już od rana dzieci przedszkolne i uczniów odwiedzał Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty oraz słuchał pięknych piosenek i wierszyków w wykonaniu najmłodszych dzieci. Uczniowie i przedszkolaki mogły zrobić zdjęcia w fotobudce. Ponadto, na sali gimnastycznej odbył się koncert piosenek świątecznych, w którym udział wzięły wszystkie klasy i przedszkole. Dzieci w klasach i grupach przedszkolnych dekorowały pierniczki, które zakupiła Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Mikołajkowego w szkole.

Magia świąt udzieliła się wszystkim. Balonowe dekoracje świąteczne na sali gimnastycznej i sali tanecznej przygotowała p. Emila Bielska właścicielka firmy Bellarosa. Dziękujemy serdecznie.

Całość przedsięwzięcia zorganizowała Wicedyrektor p. Ewa Sochańska przy współpracy

p. Beaty Rembiszewskiej opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz p. Sylwi Lenczewskiej oraz wychowawców klas i nauczycieli.